Šiuo metu ozonoterapijos neatliekame
Kiekvienam aišku, kad žmogui reikalingas deguonis. Optimali jo koncentracija atmosferoje turėtų būti 21%. Tada žmogus jaučiasi komfortiškai. Jeigu deguonies koncentracija kvėpuojamajame ore sumažėja iki 17 – 18%, ką galime stebėti stambiuose miestuose, žmogaus organizme pradeda vyrauti hipoksijos sukeltos būklės – paūmėja lėtiniai susirgimai, atsiranda nuovargis, depresija, nerimas, imuniteto sumažėjimas. Nuo to, kiek deguonies patenka į mūsų organizmą, o vėliau į audinius, priklauso mūsų gyvenimo kokybė: savijauta, darbingumas, nuotaika, sveikata, senėjimo intensyvumas. Dėl šios priežasties ozonoterapija tampa šių problemų sprendimo raktas, nes ji leidžia įsotinti žmogaus organizmo audinius ir sistemas papildomu deguonies kiekiu bei mažina ir visiškai panaikina acidozės ir deguonies stokos sukeltas būkles.
Gydymo efektyvumą lemia tai, kad į organizmą yra įvedamas deguonies ir mažos koncentracijos ozono mišinys, dėl ko kraujas pradeda gebėti įsisavinti didesnius deguonies kiekius. Pagrindinis mechanizmas vyksta per eritrocitų HB papildomų jungčių suaktyvinimą, dėl ko eritrocitai ne tik pradeda gebėti pernešti iki 2 kartų daugiau deguonies, bet ir įgauna gebėjimą daug labiau deformuotis ir patekti į dėl patologinių procesų susiaurėjusias kraujagysles, į kurias nepateko iki ozonoterapijos. Dėl šios priežasties deguonis yra atiduodamas kaip tik tiems organams, kuriems jo ypatingai nepakako.
Ozonoterapija padidina deguonies patekimą į ląsteles, didina šių energetiką, dėl ko ląstelės pradeda funkcionuoti daug intensyviau, kaip jauname organizme. Dėl to mažėja stresinės organizmo būklės, žmogus jaučiasi daug geriau, atsiranda jėgų, noras dirbti, normalizuojasi miegas, apetitas, išnyksta silpnumas, atsiranda žvalumo jausmas, pagerėja nuotaika. Normalizuojasi imunitetas – žmogus rečiau ir/ar trumpiau serga, krenta cholesterolio kiekis kraujyje, normalizuojasi gliukozės kiekis organizme, o tai mažina tam tikrų ligų, tame tarpe ir vėžio, atsiradimą, lėtėja organizmo senėjimas, t.y. ozonoterapija yra efektyvus priešlaikinio senėjimo veiksnys.
Dar viena ozono savybė – gebėjimas plėsti kraujagysles, o tiksliau – kapiliarus. Žmogaus organizmo kapiliarinis tinklas yra milžiniškas ir sudaro 100 000 km., todėl nuo to, kokios būklės yra šis kapiliarų tinklas, priklauso, kaip organizmo audiniai bus aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis. Dėl šios priežasties ozonoterapija efektyviai gydo ligas susijusias su kraujagyslių pažeidimu, kraujotakos sutrikimu ir deguonies stoka, tokias kaip išeminė širdies liga, galvos smegenų ir kojų kraujagyslių sklerozė, migrena, padidinto kraujospūdžio liga, placentos nepakankamumas ir pan.
Dideli laimėjimai pasiekti naudojant ozoną kojų negyjančių opų gydyme, nudegimų, pragulų, pūlingų žaizdų gydyme. Naudojant ozoną geri rezultatai gaunami gydant ginekologinius, urologinius susirgimus.
Ozonoterapijos ypatybė yra ta, kad ligų gydyme ją gali naudoti vieną ar komplekse su kitomis priemonėmis (operacija, spindulinis gydymas) ar medikamentais, kurių efektyvumą ozonas didina, bei įgalina juos naudoti mažesnėmis dozėmis. Nepamainoma ozonoterapija tampa tada, kai kiti gydymo metodai yra neįmanomi (vaisiaus hipoksija, vėlyvosios vėžio stadijos, nėštumas) ar kai organizmas jų netoleruoja ar yra atsparus (atsparios tuberkuliozės formos).
Ši lentelė parodo kai kurių ligų ozonoterapijos efektyvumą:
Ozonoterapijos privalumai:
Ozonoterapijos priešparodymai:
Tarptautinių konferencijų medžiaga ozonoterapijos tema:
http://www.docstoc.com/docs/87125617/Ozone-Therapy
Interneto svetainės įstaigoms www.svetainesistaigoms.lt