Juosmens skausmas
Kai žmogus skundžiasi šios rūšies skausmais, testuojant raumenis dažnai paaiškėja, kad būna per daug atpalaiduoti pilvo, juosmens ir stuburo padėtį iš šonų fiksuojantys raumenys. Jei kurių nors iš šių raumenų tonusas nepakankamas, ne tik pradeda krypti stuburas, bet ir keičiasi dubens kaulų bei klubų padėtis.
Kaip prie liemens stuburo slankstelių iškrypimo prisideda skrandis
Atstačius šių kaulų padėtį skausmas išnyksta, tačiau kad jis nepasikartotų, būtina atrasti priežastį, kodėl kaulai iškrypo. Kaip bebūtų keista, labai dažnai pirminė šių poslinkių priežastis – skrandžio, su kuriuo minėti raumenys susiję nervais, problemos. Tai nereiškia, kad sergate gastritu ar turite opą. Užtenka, kad kurioje nors skrandžio vietoje būtų susidaręs spazmas, dėl kurio sutrinka jo funkcija. Šios vidinės skrandžio įtampos nervais perduodamos raumenims.
Aiškinantis, kodėl skrandyje susidarė spazmai, vėlgi galima rasti keletą priežasčių: emocinės problemos, stresas, mikrofloros pokyčiai, parazitų arba grybelių, kurie trikdo normalią skrandžio veiklą, perteklius. Šių sutrikimų diagnostikai taikomos specialios metodikos, kurios remiasi ir raumenų tonuso testu. Gali būti ir visai banali spazmo priežastis – žmogus ilgai sėdėjo nepatogioje padėtyje. Kas yra nepatogi padėtis? Pastebėkite, kaip Jūs didesnę laiko dalį sėdite prie kompiuterio – kojos sukryžiuotos, liemens sritis perkreipta, suspausta, kaklas nulenktas…
Taigi gydydami liumbalgiją, stengiamės pirmiausiai pašalinti ne pasekmes, bet priežastį. Jei pirminė skausmo priežastis – emocinė būsena, dirbame su ja. Paprastai taikomas kompleksinis gydymas, apimantis specifinę galvos taškų terapiją, žolinius preparatus, eterinius aliejus ir pan. Jei skausmą sukelia paties skrandžio problemos, panaikiname jas – atstatome mikroflorą, naikiname parazitus ar grybelius.
Skrandžio spazmai nuimami pasitelkus rankas. Taip pat rankomis atstatome teisingą kaulų padėtį, kai kurių sąnarių paslankumą, atpalaiduojame raiščius, sausgysles bei užspaustą nervą, kuris paprastai ir sukelia skausmą. Kita vertus, mes neapsiribojame vien liemens sritimi, o tyrinėjame viską – pradedant uodegikauliu, dubeniu, vidiniais organais, baigiant pėdomis ir stuburo kaklo sritimi.
Skausmas liemens srityje taip pat gali būti susijęs su netaisyklinga dubens srities organų padėtimi, kurie keičia padėtį pasislinkus dubens kaulams. Taigi tenka atstatyti ir juos. Moterų dubens organai – gimda, kiaušidės, šlapimo pūslė, vyrų – prostata, lytiniai organai ir šlapimo pūslė. Tuo tarpu pilvo organų – skrandžio, inkstų, tulžies pūslės, kepenų – padėtis labai priklauso nuo diafragmos.
Kaklo, peties, rankos skausmas.
Šio skausmo priežastis – raumenų tonuso pusiausvyros išsiderinimas, įtampa, slankstelių iškrypimas, nervų įtempimas. Kadangi rankos dinaminė funkcija yra plati, rankos skausmai yra įvairesni. Be to, rankoje ir pečiuose yra keletas labai svarbių vegetatyvinės nervų sistemos centrų. Jei jų funkcija pažeidžiama, galimos labai nemalonios pasekmės – ranka ištinsta, pamėlsta, gali atsirasti pokyčiai sausgyslėse, sąnariuose ir netgi ūžesys ausyse.
Peties sąnario skausmas ir nejudrumas
Šios rūšies skausmas atsiranda todėl, kad dėl kaklo slankstelių iškrypimo pažeidžiama raumenų inervacija peties srityje, kitaip tariant, raumenys sudirginami. Sutrikus raumenų funkcijai, judesys atliekamas ne optimaliai, be to, didžiausia apkrova tenka ne raumenims, o raiščiams. Juose atsiranda įplyšimų, prasideda sąnario uždegimas, kuris savo ruožtu dar labiau spazmuoja raumenis aplink petį. Galiausiai viskas baigiasi tuo, kad žmogus nebegali pakelti rankos, kenčia skausmą naktimis.
Visos šios aprašytos priežastys, sutrikdžiusios raumens funkciją, yra antrinės. Tikroji priežastis neretai vėlgi susijusi su diafragma bei virš jos ir po ja esančių organų būkle. Todėl šio sutrikimo gydymas kompleksinis ir trunka palyginti ilgai – apie du mėnesius. Pirmiausiai, pasitelkę tradicinius priešuždegiminius vaistus, šaliname uždegimą.
Vėliau reikia panaikinti priežastis, kurios išderino raumenis – išlaisvinti nervą, atstatyti vidaus organų (skrandžio, kepenų, plaučių, gerklės) funkciją, kad jie neapkrautų peties. Tuomet jau galima atstatinėti peties raumenis, tik tai daryti reikia itin atsargiai, kadangi peties struktūra dėl savo dinamiškumo yra labai subtili, daug subtilesnė nei kojos.