Paskutiniaisiais dviem dešimtmečiais ozonoterapija vis plačiau taikoma medicinoje. Tai padeda sumažinti antibiotikų dozes, o kai kuriais atvejais ir visai juos pakeisti, ozonu gydomi Hepatitai, pūslelinė (herpes), cukrinis diabetas, refliuksezofagitai (padidintas rūgštingumas), kolitai, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai ir kt., atstatomas žmogaus imunitetas, nyksta pavojus sirgti onkologinėmis ligomis, atsiranda papildomos energijos veiklai, gerėja nuotaika, žmogus sveikėja…
Šis gydymo metodas daugelyje šalių (Ispanija, Vokietija, Šveicarija, Ukraina, Rusija, Ukraina ir kt.) yra tradicinis, taikomas Onkologijos, Kardiologijos, Reabilitacijos, Neurologijos, Akušerijos ir ginekologijos katedrose kartu su tradiciniu gydymu, deja, Lietuvoje, tai kol kas tik ateitis.
Ar Tau reikalinga OZONOTERAPIJA?
Gydytoja ozonoterapeuto kvalifikaciją įgyjo 2008 m. (tarptautinis ozonoterapeuto sertifikatas). Šį gydymo metodą gydytoja taiko su tradiciniais ištyrimo ir gydymo metodais, taip pat taiko tokios gydymo metodus: darbas su limfa (organizmo cheminės sudėties atstatymas), dirbas su raumenų-fascijų grandinėmis (rankomis atstato raumenų, fascijų, sausgyslių struktūras, dubens bei kryžkaulio struktūras), vidaus organų manualinė terapija (darbas su vidaus organais rankomis), neurodinamika (darbas su nervais).
Kiekvieno paciento būklė, atliekant ozonoterapiją, stebima gydytojo, kadangi kiekvienas žmogus individualiai reaguoja į ozonoterapiją, todėl svarbu sekti jo savijautą, pulsą bei kitus parametrus, pagal kuriuos koreguojama ozono dozė, procedūrų dažnis ir skysčių kiekis. Labai svarbu atsižvelgti į paciento mitybos tipą, svorį, gyvenimo būdą bei metų laiką, parenkant ozono dozę bei gydymo būdą.
Mes turime nuolatinių pacientų grupę, kurie teigia, kad ozonoterapijos efektą jaučia procedūras atlikus tik mūsų klinikoje. Mūsų aparatūra skaičiuoja ozono koncentraciją tirpale, be to yra ozono koncentracijos palaikymo įranga, kuri leidžia sulašinti tam tikros koncentracijos ozono tirpalą. Ozonas – nestabili medžiaga, po 15 min. tirpale jo beveik nelieka, todėl svarbu turėti tam tikrą įrangą šio efekto stabdymui.
Ar Tau reikalinga OZONOTERAPIJA?
Gydymo efektyvumą lemia tai, kad į organizmą yra įvedamas deguonies ir mažos koncentracijos ozono mišinys, dėl ko kraujas pradeda gebėti įsisavinti didesnius deguonies kiekius. Pagrindinis mechanizmas vyksta per eritrocitų Hemoglobino papildomų jungčių suaktyvinimą, dėl ko eritrocitai ne tik pradeda gebėti pernešti iki 2 kartų daugiau deguonies, bet ir įgauna gebėjimą daug labiau deformuotis ir patekti į dėl patologinių procesų susiaurėjusias kraujagysles, į kurias nepateko iki ozonoterapijos. Dėl šios priežasties deguonis yra atiduodamas kaip tik tiems organams, kuriems jo ypatingai nepakako.
Ozonoterapija padidina deguonies patekimą į ląsteles, didina šių energetiką, dėl ko ląstelės pradeda funkcionuoti daug intensyviau, kaip jauname organizme. Dėl to mažėja stresinės organizmo būklės, žmogus jaučiasi daug geriau, atsiranda jėgų, noras dirbti, normalizuojasi miegas, apetitas, išnyksta silpnumas, atsiranda žvalumo jausmas, pagerėja nuotaika. Normalizuojasi imunitetas – žmogus rečiau ir/ar trumpiau serga, krenta cholesterolio kiekis kraujyje, normalizuojasi gliukozės kiekis organizme, o tai mažina tam tikrų ligų, tame tarpe ir vėžio, atsiradimą, lėtėja organizmo senėjimas, t.y. ozonoterapija yra efektyvus priešlaikinio senėjimo veiksnys.
Dar viena ozono savybė – gebėjimas plėsti kraujagysles, o tiksliau – kapiliarus. Žmogaus organizmo kapiliarinis tinklas yra milžiniškas ir sudaro 100 000 km., todėl nuo to, kokios būklės yra šis kapiliarų tinklas, priklauso, kaip organizmo audiniai bus aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis. Dėl šios priežasties ozonoterapija efektyviai gydo ligas susijusias su kraujagyslių pažeidimu, kraujotakos sutrikimu ir deguonies stoka, tokias kaip išeminė širdies liga, galvos smegenų ir kojų kraujagyslių sklerozė, migrena, padidinto kraujospūdžio liga, placentos nepakankamumas ir pan.
Pukus efektas pasiekiamas naudojant ozoną kojų negyjančių opų gydyme, nudegimų, pragulų, pūlingų žaizdų gydyme. Naudojant ozoną geri rezultatai gaunami gydant ginekologinius, urologinius susirgimus.
Ozonoterapijos ypatybė yra ta, kad ligų gydyme ją gali naudoti vieną ar komplekse su kitomis priemonėmis (operacija, spindulinis gydymas) ar medikamentais, kurių efektyvumą ozonas didina, bei įgalina juos naudoti mažesnėmis dozėmis. Nepamainoma ozonoterapija tampa tada, kai kiti gydymo metodai yra neįmanomi (vaisiaus hipoksija, vėlyvosios vėžio stadijos, nėštumas) ar kai organizmas jų netoleruoja ar yra atsparus (atsparios tuberkuliozės formos).
Ši lentelė parodo kai kurių ligų ozonoterapijos efektyvumą:
Susirgimas | Reikšmingas
pagerėjimas |
Išeminė širdies liga | 91% |
Discirkuliacinė encefalopatija | 92% |
Kojų obliteruojantis endarteriitas | 96% |
Lėtinis gastritas | 95% |
Opinė liga | 95% |
Deformuojanti osteoartrozė | 88% |
Mono ir polineuropatijos | 92% |
Bronchinė astma | 58% |
Antrinio imunodeficito būklės | 84% |
Cukrinis diabetas | 89% |
Koks efektas gaunamas gydant Herpes infekciją ozonoterapija ir kodėl? Herpes virusas sukelia bėrimus tik nusilpus bendram organizmo imunitetui, todėl pagrindinis poveikis gaunamas stiprinant bendrą organizmo atsparumą, dėl ko liga retėja, silpnėja ir kartais visiškai išnyksta. Dalinai ši terapija naikina ir patį virusą, todėl ypač geras efektas pasiekiamas, jei liga (pūslelinė) paūmėja ozonoterapijos metu.
Galvos skausmai, migrena ir ozono terapija
Mokslinio straipsnio abstraktas apie migreninių skausmų gydymo ozono pagalba efektyvumą anglų kalba: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23215625
Mokslinio straipsnio santrauka lietuvių kalba. Įvadas: Galvos skausmas kamuoja apie 10% -15% visų planetos gyventojų. Šie skausmai yra gydomi įvairiai: dažniausiai medikamentais, neurostimuliacine terapija, psichoterapija, deguonies inhaliacijomis ir kitais metodais. Tyrime dalyvavo 5 pacientai, kurie patyrė sunkius pasikartojančius ir atkaklius galvos skausmus. Šie galvos skausmai buvo atsparūs antimigreniniams vaistams, tame tarpe ir triptanams. Šiems pacientams buvo taikoma ozonoterapija autohemoterapijos būdu. Šios procedūros metu į sterilią talpą, kurioje yra antikoagulianto, yra paimamas paciento kraujas, jis įsotinamas ozono deguonies dujų mišiniu ir suleidžiamas atgal į paciento alkūnės veną. Analizuojant rezultatus buvo kreipiamas dėmesys į analgezijos efektą, laikinojo nedarbingumo dienų skaičių dėl galvos skausmų, galvos skausmo dažnį ir skausmo intensyvumą vertinant pagal skausmo skalę (VAS). Vertinimas buvo atliekamas tris kartus: iki ozonoterapijos, po ozonoterapijos ir praėjus 64,6 ± 36,8 mėnesiams. Rezultatai: galvos skausmo epizodų bendras galvos skausmų skaičius labai sumažėjo per pirmuosius 6 mėnesius po gydymo nuo 80 iki 0, po 6 mėn. iki 1. Skausmo trukmė nuo 5-200 iki 0-1, po 6 mėn. iki 0-2. Atitinkami VAS balai buvo 8,7 ± 0,8 prieš ozonoterapiją, palyginti su 1,1 ± 2,5 per 6 mėnesius po gydymo. Išvados: Po ozono terapijos sumažėjo galvos skausmo epizodų skaičius ir skausmo stiprumas. Šis gydymo metodas yra veiksmingas ir nusipelno tolesnio mokslinio tyrinėjimo.
Gydymo kursas – 5-10 sisteminių procedūrų (lašinė infuzija ir autohemoterapija darant šias procedūras pakaitomis).
Jaunatviniai veido spuogai. Gydant spuogus jauniems žmonėms, kuriems jau yra 17-18 m. ir daugiau, pritaikom kelias (4-8) sisteminės ozonoterapijos procedūras (lašinės infuzijos ir didžioji autohemoterapija), kelias mažąsias autohemoterapijos procedūras, nes ši liga yra sisteminė, o ne tik odos problema.
Dirbant su veidu, reikia matyti pažeidimo laipsnį. Gali būti, kad užteks tik kremo su ozonu. Sudėtingesniais atvejais prireikia injekcijų į odą su ozono deguonies mišiniu. Ne paskutinį vaidmenį vaidina ir mokymas, kaip prižiūrėti savo veido odą.
Labai svarbu pasirodyti gydytojui ginekologui ir gydytojui endokrinologui, nes kartais veido odos problemas iššaukia ginekologiniai (moterims) ir/arba endokrinologiniai susirgimai.
Terapija tikrai veiksminga ir nėra kenksminga (jokių pašalinių reiškinių ar reakcijų).
Ozonoterapijos privalumai:
- Nėra šalutinio poveikio, puikiai toleruojamas
- Nedaug kontraindikacijų (pagrindinės nulemtos kraujo krešėjimo sutrikimo)
- Yra galimybė sumažinti medikamentų dozes ar jų visai atsisakyti
- Ilgas pagerėjimo laikotarpis po pravesto gydymo kurso
- Nėra teratogeninio poveikio vaisiui, pašalinio poveikio organams, ypač kepenims ir inkstams, kuriuos veikia visi be išimties medikamentai
- Gydant tam tikrą ligą papildomai gaunamas profilaktinis bei senėjimą stabdantis poveikis.
Bet kokios kilmės Hepatitų gydymas ozono terapija
Kepenų funkcija po ozonoterapijos procedūrų atsistato (stipriai pagerėja). Teko dirbti su alkoholiniu, citomegalo viruso sukeltu bei hepatito B ir C viruso sukeltu hepatitais. Visų pacientų būklė smarkiai pagerėjo, kepenų funkcija atsistatė ar ženkliai pagerėjo.
Virusinis hepatitas yra viena iš svarbiausių sveikatos problemų pasaulyje. PSO duomenimis, daugiau nei trečdalis pasaulio gyventojų yra užsikrėtę įvairiomis virusinio hepatito formomis. Pagrindinė šios ligos sukėlėjų problema yra ta, kad jie parazituoja kepenų ląstelės viduje ir yra nepasiekiami tiek antivirusinių, tiek ir kitų medikamentų. Mėnesius ar net metus hepatitas gali būti besimptomis ir pacientas net nežino apie savo susirgimą, kaip staiga, pablogėjus būklei, pacientas sužino, kad jau serga lėtiniu kepenų uždegimu ar net kepenų ciroze, kuri gali pereiti į kepenų vėžį.
Virusinio hepatito gydymas yra sudėtingas. Tam būtini mėnesiai taikant pačias moderniausias priemones. Gydymas yra sudėtingas, nes pacientas sunkiai toleruoja gydymą bei pats gydymas yra brangus.
Šią problemą padeda spręsti ozonoterapijos naudojimas. Šis gydymo būdas yra kliniškai efektyvus ir žymiai pigesnis.
Šio gydymo esmė yra ta, kad ozono-deguonies mišinys, įvedus jį į žmogaus organizmą, suformuoja biologiškai aktyvias medžiagas – ozonidus. Ozonidai sukelia viruso oksidaciją, sutrikdo jo gebėjimą įsiskverbti į kepenų ląsteles ir atima iš jo galimybę maitintis ir daugintis, dėl ko virusas žūva. Tuo atveju jei virusas yra pasislėpęs ląstelėje, tai ozonas sudaro tokias sąlygas, kad didėja pačios ląstelės aktyvumas ir ji pati sugeba neutralizuoti ir galų gale sunaikinti virusą. Tokiu unikaliu veikimu nepasižymi nei vienas medikamentas. Be to, po ozono terapijos pagerėja kraujo savybes – jis yra įsotintas deguonimi, geriau cirkuliuoja, eritrocitai tampa mažiau klampūs ir labiau geba deformuotis, dėl ko aktyviau gali įsiskverbti į visus organus, susidaro nauji kapiliarai.
Tuo pačiu metu, ozono terapija, didindama organizmo imuninės sistemos energetinį potencialą, normalizuoja antivirusinį imunitetą. Ozonoterapijos metodas yra paprastas naudoti ir neturi jokio šalutinio poveikio bei komplikacijų. Jau po pirmosios procedūros pacientai atžymi bendrą savijautos pagerėjimą, palaipsniui laboratorinių tyrimų rodmenys grįžta prie normalių verčių.
Pagrindinis gydymo metodas yra toks: pacientui į specialų sterilų plastikinį indą paimamas nedidelis kraujo kiekis (100-150 ml), kuris yra papildomas ozono-deguonies mišiniu griežtai iš anksto nustatyta doze. Kraujas iš karto keičia spalvą: iš tamsaus, būdingo hipoksijai (deguonies trūkumas), jis tampa ryškiai raudonu. Ozono prisotintas kraujas grąžinamas į veną. Pacientas pasijaučia geriau: ramiau miega, grįžta darbingumas, mažėja nuovargis. Procedūra yra saugi, neskausminga ir trunka apie 20-30 minučių.
Gydymo trukmė yra 1-2 mėnesiai. Kartoti procedūras rekomenduojama po 4-6 mėn.
Ozonoterapijos priešparodymai:
- hipertyreozė (santykinis prie6parodymas. Galima taikyti mažomis dozėmis)
- polinkis traukuliams
- trombocitopenija
- kraujavimas
- ūmus miokardo infarktas
- hemoraginis insultas
- ūmi alkoholinė intoksikacija
- sutrikęs krešėjimas
- alergija ozonui
Tarptautinių konferencijų medžiaga ozonoterapijos tema:
http://www.docstoc.com/docs/87125617/Ozone-Therapy
Ozono terapija sergant senatviniu smegenų kraujotakos sutrikimu (išeminė encefalopatija, išeminis insultas).
Brain ischemia and hypometabolism treated by ozone therapy.
Http://search.ebscohost.com/login.aspx?direct=true&db=cmedm&AN=22105041&site=ehost-live
Tiriant smegenis prieš ozono terapiją ir po fotono emisijos kompiuterinės tomografijos (SPECT ) bei pozitronų emisijos tomografijos (PET) būdu buvo įrodyta, kad ozono terapija akivaizdžiai pagerina smegenų perfuziją ir metabolizmą, o tai gerinasu klinikinę ligos išraišką bei smegenų veiklą.
Išvada: šis tyrimas papildo mūsų ankstesnius darbus apie ozono terapijos poveikį smegenų kraujotakai bei metabolizmui, o tai rodo, kad ozono terapija naudinga išemijos bei hipometabolinių smegenų sindromų, tokių kaip išeminis insultas ar išeminė encefalopatija, metu.